BAHÇE

ART Class sizlere merhaba diyor 🙂

Tuzla Green Garden Evora Anaokulu olarak eğitime aşkla bakıyor, öğrencilerimizin çok yönlü bireyler olmasını hedefliyoruz. Öğrenci ihtiyaçlarını, gelişim özelliklerini,  bireysel farklılıklarını baz alarak  Montessori, PYP ( İlk Yıllar) eğitim modellerini harmanlayarak hazırladığımız programımızda amaç ve kazanımlar doğrultusunda etkinlikler ve bu etkinliklere bağlı değerlendirmelerimizi altışar haftalık periyodlarla yapmaktayız. Ünitelerimize başlamadan önce bültenlerle siz velilerimizi süreçten haberdar ediyoruz. Öğrenme süreci tanılayıcı değerlendirmeler ile başlamakta ve şekillendirici/ biçimlendirici değerlendirmeler ile devam etmektedir. Ünite başında öğrencilerin konuyla ilgili ne bildiklerini, ne merak ettiklerini öğreniyor, ön organize edicileri harekete geçiriyor, zihinsel hazırlık sürecini başlatıyor, yapacağımız çalışmaları bu bilgiler ışığında detaylandırıyoruz. Ünitelerimizin sonunda öz denetim becerisini geliştirmek amacıyla öğrencilerimizden ne öğrendiklerini anlatmalarını ve kendilerini değerlendirmelerini/öz değerlendirme yaparak dönüşümlü düşünmelerini hedefliyoruz. Sonuca değil sürece odaklı bu öğrenme sürecinde öğrencimizle ilgili hazırladığımız raporu sizlerle paylaşıyoruz. Öğrencilerimiz bütün bir yıl boyunca yaptığı çalışmaları eğitim öğretim yılı sonunda “portfolyo dosyalarında” ailelerine sunuyorlar.

Eğitimde bilimsel yaklaşım Green Garden Evora’da;

Öğrencilerimizin okulda neler yaptıklarını merak ettiğinizin bilincindeyiz. Bu sebeple okulumuzda mobildiri sistemini kullanıyoruz. Bu sayede sizler öğrencinizin yemek, uyku ve etkinlik bilgilerinden telefonlarınıza yüklediğiniz bir aplikasyon sayesinde anlık olarak haberdar olabiliyor, öğretmeni ile iletişim halinde kalıp, çocuğunuza ait fotoğraf ve video görüntülerini alabiliyorsunuz.

Çocuklarımızın bilinçli bir dünya vatandaşı olmalarının nitelikli bir yabancı dil eğitiminden geçtiğini biliyoruz. İngilizce etkinliklerimizi planlarken üniteler ile bağlantılı çalışmaların yanı sıra öğrencilerimizin dil becerilerini günlük hayatta da kullanabilmelerini istiyoruz. Okulumuzda ingilizce dersleri, English Kids Academy ‘den gelen ingilizce eğitim danışmanımızın hazırladığı eğitim programı, okulumuz öğretmenleri ile ortak çalışma yürütülerek uygulanmaktadır.

  • Yaş Aralığı 0
  • Sınıf Mevcudu 20
  • Eğitim Zamanı 08:00 - 18:00
  • Servis Available
  • Morning Foods Included
  • Class Staff 2 Teachers, 3 Caretakers