HAKKIMIZDA

Anasayfa HAKKIMIZDA
Green Garden Evora | Hayal Fabrikası
En büyük yetenek, yeteneği keşfetmek.

Yeşil Bahçe Anaokulu olarak “Akademi Yetenek” ile çocuklarımızın yeteneklerinin ortaya çıkarılmasını, kendilerini tanımalarını ve keşfetmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Bu bağlamda çocuklarımızı eğitimin merkezine koyarak yaptıkları işi aşkla ve sevgiyle yapmalarını hedefliyoruz.

Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki kişisel geleceğin yapılandırılması artık okul öncesi dönemde başlıyor. Bu nedenle çocukların yetenekleri, yönelimleri ve ilgileriyle kişiselleştirilmiş bir izleme programı uyguluyoruz.

Ana hedefimiz evrensel insan yetiştirmektir. Eğitim modeli olarak uluslar arası eğitim modellerinin ülkemize uyarlanmış haliyle eğitim hayatına başlıyoruz. ( High scope, Reggio Emilia, Montessori ) öğrenmeyi kalıplaşmış yöntemlerden uzaklaştırarak zevkli ve kendilerinin uygulayacağı metotlarla keşfetmelerini sağlıyoruz. Öğrenmeyi öğretmek diğer hedeflerimizden birisidir.

Okulumuz hafta içi her gün 09:00-17:00 arası eğitim vermektedir. Çalışan velilerimiz için erken saatlerde ve çıkışta nöbetçi öğretmenlerimiz bulunacaktır. Çocuklar yaş aralıklarına göre düzenlenen oyun gurubu yarım gün ve tam gün olarak eğitim göreceklerdir.

EĞİTİM PROGRAMIMIZ 

Anaokulu Eğitim Programımız Milli Eğitim Bakanlığı ve tüm dünyada okul öncesi eğitim programlarında geçerliliğini kanıtlamış yaklaşımlardan yararlanılarak hazırlanmış özgün bir programdır. Ulusal değerlerin yanında uluslar arası bir bakış açısı geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Öğrencilerimiz soru sorarak, yaparak, eğlenerek, keşfederek öğrenirken bu süreçte etkin rol oynar.

Okulumuzda güne çember zamanı ile başlarız. Kahvaltıdan sonra tüm sınıf bir araya gelerek günümüzü planlarız. Sabah jimnastiğimizi hava durumuna göre bahçede ya da içeride yaparız. Hava durumu, mevsim, takvim ve günün akışının konuşulduğu bir saattir.

Gün içerisinde Fen ve Matematik zamanı, İngilizce çalışmaları, okuma- yazmaya hazırlık çalışmaları, düşünme becerileri, Türkçe dil etkinlikleri, Değerler Eğitimi, Sanat zamanı, Hikaye zamanı, bahçe saati, serbest oyun zamanı, dinlenme uyku saati, müzik çalışmaları yapılmaktadır.

Anaokulunda diğer etkinliklerimizde ise Kulüp çalışmaları, Aile katılımı, Akıl oyunları, Geziler ve Tiyatro etkinlikleri, haftalık etkinlik günleri yapılmaktadır.

İletişim bilgilerinizi bırakın biz sizi arayalım, huzur ve güven dolu bir yuvaya ilk adımı atın !
www.greengardenevora.com | İletişim Ekibi