Yeşilbahçe Hakkında;
En büyük yetenek, yeteneği keşfetmek.

Yeşil Bahçe Anaokulu olarak “Akademi Yetenek” ile çocuklarımızın yeteneklerinin ortaya çıkarılmasını, kendilerini tanımalarını ve keşfetmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Bu bağlamda çocuklarımızı eğitimin merkezine koyarak yaptıkları işi aşkla ve sevgiyle yapmalarını hedefliyoruz.
Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki kişisel geleceğin yapılandırılması artık okul öncesi dönemde başlıyor. Bu nedenle çocukların yetenekleri, yönelimleri ve ilgileriyle kişiselleştirilmiş bir izleme programı uyguluyoruz.
Ana hedefimiz evrensel insan yetiştirmektir. Eğitim modeli olarak uluslar arası eğitim modellerinin ülkemize uyarlanmış haliyle eğitim hayatına başlıyoruz. ( High scope, Reggio Emilia, Montessori ) öğrenmeyi kalıplaşmış yöntemlerden uzaklaştırarak zevkli ve kendilerinin uygulayacağı metotlarla keşfetmelerini sağlıyoruz. Öğrenmeyi öğretmek diğer hedeflerimizden birisidir.
Okulumuz hafta içi her gün 09:00-17:00 arası eğitim vermektedir. Çalışan velilerimiz için erken saatlerde ve çıkışta nöbetçi öğretmenlerimiz bulunacaktır. Çocuklar yaş aralıklarına göre düzenlenen oyun gurubu yarım gün ve tam gün olarak eğitim göreceklerdir.
EĞİTİM PROGRAMIMIZ 
Anaokulu Eğitim Programımız Milli Eğitim Bakanlığı ve tüm dünyada okul öncesi eğitim programlarında geçerliliğini kanıtlamış yaklaşımlardan yararlanılarak hazırlanmış özgün bir programdır. Ulusal değerlerin yanında uluslar arası bir bakış açısı geliştirmeyi amaçlıyoruz.
Öğrencilerimiz soru sorarak, yaparak, eğlenerek, keşfederek öğrenirken bu süreçte etkin rol oynar.
Okulumuzda güne çember zamanı ile başlarız. Kahvaltıdan sonra tüm sınıf bir araya gelerek günümüzü planlarız. Sabah jimnastiğimizi hava durumuna göre bahçede ya da içeride yaparız. Hava durumu, mevsim, takvim ve günün akışının konuşulduğu bir saattir.
Gün içerisinde Fen ve Matematik zamanı, İngilizce çalışmaları, okuma- yazmaya hazırlık çalışmaları, düşünme becerileri, Türkçe dil etkinlikleri, Değerler Eğitimi, Sanat zamanı, Hikaye zamanı, bahçe saati, serbest oyun zamanı, dinlenme uyku saati, müzik çalışmaları yapılmaktadır.
Anaokulunda diğer etkinliklerimizde ise Kulüp çalışmaları, Aile katılımı, Akıl oyunları, Geziler ve Tiyatro etkinlikleri, haftalık etkinlik günleri yapılmaktadır.

EĞİTİME DOĞRU BAŞLANGIÇ

Çocuklarımızın eğitim-öğretim hayatının doğru başlayabilmesinin birincil şartı, akademik olarak eğitimin yanında, bilişsel, psiko-sosyal açılardan da öz benliğinin ve farkındalığının geliştiği bireyler haline gelmesi ön şartımızdır.

ARAŞTIR, SORGULA, ÖĞREN ?

Çocuklarımız, soru sorarak, merak ederek, yaparak ve yaşayarak öğrenme içgüdüsü ile, doğru ve yanlış kavramlarını bilişsel süreçlerden geçen sınıf ortamı etkinlikleriyle, kişilik ve karakter olarak yetişkinliğe kadar sürecek olan gelişim süreçlerini doğru yönlendirebilecekler.

HAYAL KURMAYA DEVAM ET!

Her çocuk hayal kurar, biz kurumumuzda hiç bir çocuğumuzun hayallerine engel olmak istemiyoruz, aksine bu hayallerini gerçekleştirebilecek beceri ve yeteneğin onda olduğunu keşfetmesi için elimizden geleni yapıyoruz.

HARAKET ET !

Çocuklarımızın akademik eğitimin yanında, spor ve diğer sanat etkinlikleri ile, sürekli öğrenen, kendini gerçekleştirmiş bireyler haline gelme aşamalarına birlikte şahit olacağız. Potansiyelini keşfeden öğrencilerimiz hepimizi mutlu edecek.

ARAŞTIR, SORGULA, ÖĞREN ?

YEŞİLBAHÇE İNFOGRAFİK

DİJİTAL OKUL

EĞİTİM DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM YEŞİLBAHÇE'DE

DENEY & ATÖLYE

YAPARAK ÖĞRENEN ÇOCUKLAR !

MUTFAK & HİJYEN

HİJYEN BELGELİ MUTFAĞIMIZ

PROFOSYONEL EĞİTİM SÜRECİ

EĞİTİM'DE 21.YÜZYIL & ENDÜSTRİ 5.0
TOP